Firma Tesla ProTech powstała w 2020 roku. Jej majątek został oparty w 100% na polskim kapitale, a założycielami są managerowie z międzynarodowym doświadczeniem w tworzeniu i realizacji zaawansowanych projektów biznesowych.

 

Głównym celem firmy Tesla ProTech jest wdrażanie nowoczesnych technologii po przez tworzenie innowacyjnych urządzeń i systemów obecnie tak niezbędnych w życiu codziennym oraz otoczeniu biznesowym. 

Tesla ProTech prowadzi badania naukowe w obszarze współdziałania następujących dziedzin: elektrotechniki, bakteriologii oraz zdrowia.

Jednym z głównych kierunków kolejnych badań będzie utworzenie dekontaminacyjnych urządzeń na potrzeby indywidualnych użytkowników jak również zaawansowanego sprzętu dezynfekującego do zastosowania w sferze biznesowej.

 

Bardzo ważnym celem tworzenia innowacyjnych urządzeń jest kwestia ekologii. Zastosowane przez naszą firmę rozwiązania zdecydowanie ograniczą korzystania z jednorazowych środków ochrony osobistej oraz zredukują problem ich utylizacji.

Siedziba firmy mieści się w Gdańskim Parku Naukowo Technologicznym – kolebce wielu innowacyjnych polskich firm.